Η Βόνιτσα πήγε με μόλις 6 παίκτες στο Μεσολογγί χτυπημένη απο τους τραυματισμούς.Παρόλα αυτά έδειξε ψύχη απέναντι στην ομάδα του Απόλλωνα με την νίκη να πηγαίνει στην ομάδα του Μεσολογγίου στην παράταση με 69-64.Το ματς ήταν ντέρμπι καθόλη την διάρκεια του.Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 28-30 στο ημίχρονο και 37-40 στο τριακοστό λεπτό χάνοντας όμως τον Ανδρέου και μένοντας με 5 παίκτες.Ο Απόλλων κατάφερε να οδηγήσει το ματς στην παράταση και με ηγέτη τον Γρατσινόπουλο να πάρει την νίκη με 69-64.Απο τους νικητές ο Γρατσινόπουλος ειχε 28 πόντους και ο Φουστέρης 14 μετ ον Κρίκο να προσθέτει 11.Απο την Βόνιτσα οι Καφφές και Κορώζης ειχαν απο 20 πόντους.

Διαιτητες: Ζέρβας-Λύτρας

Δεκαλεπτα: Α:11-13 Β:17-17 Γ:09-10 Δ:20-17 Π:12-07

Απόλλων Μεσολογγίου (Γρατσινοπουλος): Κοντογιαννης 4, Ελευθερίου 5, Νιορο, Γρατσινοπουλος 28(3), Σουκαρας 1, Λυμπερατος 2, Καλλιανεζος 2, Κρίκος 11(3), Φουστερης 14, Κουτσόπουλος 2, Μουζοπουλος.

Βονιτσα(Σπηλιάς): Τσαουσίδης 11(1), Κορώζης 20(2), Καφφές 20, Ανδρέου 9(1), Δελαπόρτας 4, Κυρκος.