Επανέναρξη του πρωταθλήματος σήμερα Κυριακή 16/01 και ο πρωτοπόρος του 4ου ομίλου της Γ Εθνικής Τηλυκράτης Λευκάδας υποδέχτηκε τον Διαγόρα Βραχνέικων στο Δημοτικό Στάδιο Λευκάδας ‘’Πλάτων Γρηγόρης’’ στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής, πρώτης του Β Γύρου.

Οι γηπεδούχοι πήραν το τρίποντο με τη ”χρυσή αλλαγή” του Αζούδη για το τελικό 1-0, διατηρώντας την πρώτη θέση στον 4ο όμιλο.

Ισορροπημένο παιχνίδι στα πρώτα λεπτά για τις δυο ομάδες, παίζοντας ωραίο ποδόσφαιρο. Στο 19’ ο πρώτος σκόρερ της ομάδας Σιμόνι πρόλαβε τον τερματοφύλακα και γύρισε στην περιοχή που δεν ήταν όμως κανείς, ενώ στο 22΄ ο ίδιος απείλησε ξανά, με τη μπάλα να καταλήγει άουτ. Στο 45’ καλή ευκαιρία με συνωστισμό στην εστία των φιλοξενουμένων, με τον Σιμόνι να σουτάρει άουτ για το 0-0 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, στο 53’ ευκαιρία για τον Τηλυκράτη με κεφαλιά του Παναγιωτόπουλου. Στο 71’ ήρθε το γκολ για τους γηπεδούχους, με την χρυσή αλλαγή τον Αζούδη, 9 λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς, να κερδίζει τον Μπαρδάκη με κεφαλιά και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0, που ήταν και το τελικό σκορ του παιχνιδιού.

Διαιτητής: ΓΙΟΥΡΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ

Βοηθοί: ΜΙΧΟΣ Ι. – ΜΕΡΚΟΥΡΗΣ Σ. ΚΕΡΚΥΡΑΣ

ΤΗΛΥΚΡΑΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Ανδρέας Παντζιαράς): ΜΠΛΑΤΣΙΩΤΗΣ, ΠΑΝΤΑΖΗΣ, ΝΤΟΣΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΙΜΠΙΣΙΔΗΣ, ΤΟΣΚΑ, ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ(75’ ΤΣΙΟΤΡΑΣ), ΤΑΙΡΗΣ, ΚΟΛΟΒΟΣ(62’ ΑΖΟΥΔΗΣ), ΠΛΑΣΤΟΥΡΓΟΣ(62’ ΓΚΕΤΣΙ), ΣΙΜΟΝΙ(90′ ΜΠΑΓΚΑΓΙΑΝΗΣ)

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΙΚΩΝ(Αλέξης Σπηλιόπουλος): ΜΠΑΡΔΑΚΗΣ, ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ(86′ ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ), ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ, ΣΙΔΕΡΗΣ, ΒΛΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ν., ΑΓΚΑΡΑΙ, ΒΛΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ(80’ ΣΚΟΥΡΤΑΣ), ΣΚΕΠΕΤΑΡΗΣ(75’ ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ), ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ, ΚΑΛΑΙΤΣΟΥΝΑΚΗΣ(75’ ΚΑΡΑΜΠΟΥΛΑΣ)