Ξεκίνησε σήμερα το πρωτάθλημα της Α ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας . Η ΠΑΣ θύελλα Μοναστηρακίου δεν κατάφερε να αγωνιστεί στην Α αγωνιστική αφού τα δελτία των παικτών δεν ήταν έτοιμα. Πιθανώς ο σημερινός αγώνας θα καταχωρηθεί υπέρ της Αναγέννησης Τσουκαλάδων .

Η ανανεωμένη ομάδα της Παλαίρου που αποτελείται από ντόπιους παίκτες ήρθε ισοπαλία εντός έδρας με την Σύβρο και ο αγώνας του ΠΑΣ Παλιάμπελα διεκόπη λόγο ισχυρής βροχόπτωσης.

Αναλυτικά οι αγώνες :

Διακοπή στο ΠΕΑΣ Κατούνας – ΠΑΣ Παλιάμπελα

Διακόπηκε λόγω ισχυρής βροχόπτωσης και ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου ο αγώνας ΠΕΑΣ Κατούνας – ΠΑΣ Παλιάμπελα, που διεξάγονταν σήμερα Κυριακή 17 Οκτωβρίου στο γήπεδο Σφακιωτών στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής της Β ΕΠΣ Πρέβεζας- Λευκάδας.

Η ισχυρή βροχόπτωση από την αρχή του αγώνα οδήγησε το διαιτητή να διακόψει το παιχνίδι στο 66ο λεπτό, και ενώ είχε γίνει ήδη μια ολιγόλεπτη διακοπή στο πρώτο μέρος,  και το σκορ ήταν στο 1-1. Ο αγώνας θα συνεχιστεί από το ίδιο χρονικό σημείο που έγινε η διακοπή.

Έμειναν στο ”Χ’’ η Πάλαιρος με την Σύβρο

Πραγματοποιήθηκε σήμερα στις  11:00 στο γήπεδο Παλαίρου η 1η αγωνιστική του Α Ομίλου της Β ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας ανάμεσα στον γηπεδούχο Α.Ο Παλαίρου και τον φιλοξενούμενο Α.Ο Σύβρου, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τις δυο ομάδες ισόπαλες με τελικό σκορ 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 44’ σε αντεπίθεση για το 0-1 του ημιχρόνου, με τους γηπεδούχους να απαντάνε στο δεύτερο μέρος με γκολ του Κατσαμπίρη για το τελικό 1-1.

Την επόμενη αγωνιστική η Πάλαιρος υποδέχεται τον Α.Σ Νικόπολη, ενώ ο Σύβρος υποδέχεται στην έδρα του τον Α.Ο Καρυάς.