Την ήττα με 4-0 γνώρισε σήμερα Τετάρτη 17/11 ο Ερμής Καναλίου στο γήπεδο Βόνιτσας από τον ΠΑΣ Παλιάμπελα και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού.

Η ομάδα του Ζώτου καθάρισε την πρόκριση από το ημίχρονο και σφράγισε το εισιτήριο του για την Γ’ Φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας.

Ως προς το αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι με το ‘’καλημέρα’’  άνοιξαν το σκορ στο 4’ με τον Καπότη με κοντινό σουτ από πλάγια θέση για το 1-0. Στο 34’ ο Γκουνέλας μετά από σέντρα του Χασάι  διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων (2-0), ενώ στο 45’ o Κουτσογιώργος μετά από ατομική προσπάθεια από αριστερά πάσαρε στον Ρούσο-Μπεκερτζή δίνοντας του έτοιμο γκολ, με τον τελευταίο να γράφει το 3-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πήραν μέτρα στο γήπεδο και προσπάθησαν να βρουν δίχτυα χωρίς όμως αποτέλεσμα, με τα Παλιάμπελα στο 90’ μετά από αντεπίθεση να ανεβάζουν το δείκτη του σκορ στο τελικό 4-0 με πλασέ του Χασάι.

Διαιτητής: ΖΙΩΓΑΣ ΑΘ.

Βοηθοί: ΚΩΤΣΗΣ Θ. – ΖΙΩΓΑΣ ΑΛ.

ΠΑΣ ΠΑΛΙΑΜΠΕΛΑ(Ζώτος): ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ, ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΟΣ, ΝΤΑΛΑΣ, DEDI, ΒΑΡΔΗΣ (70’ ΦΕΡΕΝΤΙΝΟΣ), ΛΙΟΤΣΟΣ, ΧΑΣΑΪ, ΚΟΜΠΟΤΙΑΤΗΣ (46’ ΜΠΑΜΠΙ), ΡΟΥΣΟΣ-ΜΠΕΚΕΡΤΖΗΣ, ΓΚΟΥΝΕΛΑΣ, ΚΑΠΟΤΗΣ (64’ ΜΠΟΥΣΙ).

ΕΡΜΗΣ ΚΑΝΑΛΙΟΥ: ΠΟΥΡΝΑΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, BARDAJ, ΒΕΡΜΠΗΣ, ΚΑΤΩΓΙΑΝΝΗΣ, ΜΠΑΚΟΛΑΣ, ΤΑΠΡΑΝΤΖΗΣ, ΚΑΤΣΑΝΟΣ, ΚΑΝΤΖΙΩΤΗΣ, ΖΙΩΓΚΑΣ, ΧΥΣΕΝΙ.

Τις επόμενες ώρες ακολουθεί φωτογραφικό υλικό από το ματς

Εκτός Κυπέλλου ο Ά.Ο.Παλαίρου

την επόμενη φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας προκρίθηκε σήμερα Τετάρτη 17 /11 η Θύελλα Σινώπης αφού επικράτησε στο γήπεδο Αρχαγγέλου του ΑΟ Παλαίρου με 3-0.

Και τα τρία γκολ για την ομάδα του Κωστή πέτυχε ο Τάτσης στο 20’, 35’ και 56’ , οδηγώντας την ομάδα του στην επόμενη φάση.

Διαιτητής: ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ Θ.

Βοηθοί: ΠΑΤΣΗΣ Ι. – ΠΑΠΠΑΣ Φ.

ΘΥΕΛΛΑ ΣΙΝΩΠΗΣ(Κωστής): ΣΠΥΡΑΚΟΣ, ΝΟΚΑ, ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ, ΣΑΛΜΑΣ Κ., ΚΟΤΕΝΟΓΛΟΥ, ΤΑΤΣΗΣ, ΣΤΑΥΡΑΚΑΣ, ΧΑΙΔΟΣ, ΙΟΡΔΑΝΙΔΗΣ, ΣΟΛΔΑΤΟΣ, ΤΟΥΜΑΝΙΔΗΣ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΣΑΛΜΑΣ Α., ΚΟΛΙΟΠΗΛΙΟΣ, ΛΟΓΟΘΕΤΗΣ, ΒΡΑΠΙ.

ΑΟ ΠΑΛΑΙΡΟΥ(Καρελάκης): ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Δ., ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Β., ΨΥΧΟΓΙΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ, ΦΟΥΡΛΗΣ, ΤΣΟΥΝΑΚΑΣ, ΤΣΑΚΑΛΗΣ Α., ΤΣΑΚΑΛΗΣ Ι., ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Π., ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Α., ΚΑΤΣΑΜΠΙΡΗΣ Ι.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΠΑΛΗΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΖΟΥΜΗΣ.