Πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή 18 Απριλίου στο γήπεδο Μοναστηρακίου με ώρα έναρξης 16:30 ο αγώνας της 5ης αγωνιστικής της Γ Εθνικής (5ος όμιλος) ανάμεσα σε ΠΑΣ Θύελλα 2015 και Α.Ο Κασσιόπης, με το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει τους φιλοξενούμενους νικητές με τελικό σκορ 2-4, πετυχαίνοντας δεύτερη σερί νίκη στο πρωτάθλημα.

Οι Κερκυραίοι προηγήθηκαν στο 6’ με τον Βίλα, με την Θύελλα να ισοφαρίζει στο 15’ με τον Καβαλλάρη σε 1-1. Η Κασσιόπη πήρε πάλι κεφάλι στο σκορ στο 24’ με τον Σταυρέ να διαμορφώνει το 1-2. Οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίχτες με τον Πρέντζα να αντικρίζει την κόκκινη(δεύτερη κίτρινη) κάρτα, λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 70’ ο Σταυρέ με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς διαμόρφωσε το 1-3, με τον ΠΑΣ Θύελλα να μειώνει σε 2-3. Το τελικό 2-4 πέτυχε στο 90’ ο Μπραχιματάι.

Διαιτητής: ΠΑΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΗΠΕΙΡΟΥ

Βοηθοί: ΠΑΠΑΛΑΖΑΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΡΑΠΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ

ΠΑΣ ΘΥΕΛΛΑ 2015(Στασινός): ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ, ΤΖΑΜΑΛΗΣ, ΒΑΣΙΛΑΣ, ΚΟΚΩΝΗΣ Ε., ΠΡΕΝΤΖΑΣ, ΜΠΟΥΡΔΟΥΒΑΛΗΣ, ΤΣΙΟΥΝΗΣ ΑΠ., ΚΑΤΑΓΗΣ, ΜΠΑΡΛΑΓΙΑΝΝΗΣ, ΚΑΒΑΛΛΑΡΗΣ, ΚΟΚΩΝΗΣ ΣΠ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΚΟΚΩΝΗΣ Κ.,Μ ΚΟΥΤΡΟΥΛΟΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ, ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΖΕΛΟΣ, ΓΚΟΛΙΑΣ, ΤΣΙΟΥΝΗΣ Π., ΚΤΕΝΑΣ, ΜΑΚΡΗΣ,

ΑΟ ΚΑΣΣΙΟΠΗΣ(Χριστοφοράκης): RANXHA, ΓΚΟΓΚΟΣ, ΑΥΛΩΝΙΤΗΣ, DIAS, ΛΑΖΑΡΟΥ, ΣΤΑΥΡΕ, ΠΛΑΤΕΛΛΑΣ, ΤΣΙΑΒΟΣ, ΡΕΝΕ, ΒΙΛΑ, ΜΠΟΥΝΤΑΝΙ.

ΑΝΑΠΛ/ΚΟΙ: ΠΕΤΡΑΚΗΣ, ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ, ΓΙΩΤΑΣ, ΜΠΡΑΧΙΜΑΤΑΙ, ΤΖΙΩΡΑΣ, ΠΑΝΑΓΟΥ, ΖΩΤΟΣ, ΑΛΙΜΕΡΚΑΙ, ΓΟΥΛΙΑΡΜΗΣ.